Loading...
https://asociatiaartistilor.ro/modules/mod_image_show_gk4/cache/slide-001gk-is-20.jpg

Anunt

Simati membri,

Pe această cale vă aducem la cunoștință că, deși subscrisa a finalizat repartiția remunerației cuvenite membrilor ARAIEX pentru decembrie 2017, suntem în imposibilitate obiectivă de a plăti efectiv sumele reprezentând remunerația în referință, din cauza faptului că asupra conturilor ARAIEX s-a instituit de către CREDIDAM o măsură asiguratorie de poprire. Astfel, motivat de soluțiile pronunțate la faza de fond de către Tribunalul București – Secția a V a Civilă și respectiv Secția a IV a Civilă, în Dosarul 33.239/3/2012 și în Dosarul nr. 49.697/3/2012, în temeiul art. 953 (2) CPC, CREDIDAM a solicitat instituirea popririi asiguratorii asupra conturilor ARAIEX, achitând din fondurile sale pentru admiterea acestei măsuri o cauțiune în cuantum de 1.520.541,12 lei, sumă ce reprezintă 50% din debitul pretins de CREDIDAM pe calea celor două acțiuni aflate deocamdată la faza de apel.
Precizăm că subscrisa a promovat contestație la executarea silită a măsurii asiguratorii, dar deocamdată contestația nu s-a soluționat, urmând să putem achita remunerațiile cuvenite membrilor noștri pentru decembrie 2017 în eventualitatea admiterii acestei contestații și a desființării popririi asiguratorii instituită asupra conturilor ARAIEX de către CREDIDAM.
De asemenea, o altă posibilitate de reglementare a acestei probleme ar putea surveni în eventualitatea soluționării în favoarea noastră a apelurilor formulate de ARAIEX la sentințele pronunțate la fondul cauzei în Dosarul 33.239/3/2012 și în Dosarul nr. 49.697/3/2012, situație de natură să înlăture poprirea asiguratorie instituită asupra conturilor ARAIEX.

Va multumim pentru înțelegere!

Conducerea Asociației

Consiliul Director ARAIEX:

 

 

  • Mihaela Cristina Todor
  • Valeria Arnăutu
  • Adriana Cristina Bahmuțeanu
  • Daniela Gyorfi
  • Nicolae Buculei

 


 Director General - Mihaela Cristina Todor

  

Program de funcționare

Artiști și utilizatori:

 

Luni – Vineri 09.00 – 17.00

 

Bd. Carol I, nr. 61, et. 4, camera 1 si camera 2, Sector 2, Bucuresti

 

Telefon 031.110.81.07

 

Data fiind situația apărută din cauza pandemiei și faptul ca activitatea se desfășoară și în regim de telemunca,
accesul membrilor în sediu ARAIEX se va face, doar în baza unei programări telefonice prealabile, zilnic între orele 11 – 14, cu obligativitatea de a purta mască.

 

 

Contact

Relații artiști: 031.110.81.07

  

Relații radio facultativ: Camelia Muntean, 0764 791 221

Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea.