Utilizatori

De la infiintare si pana acum, ARAIEX a dezvoltat o relatie corecta, bazata pe respect, cu utilizatorii operelor protejate de drepturile de autor.

Mai precis, este vorba de posturile de radio, de televiziune, firmele de cablu precum si localurile, cluburile sau cafenelele, care se folosesc, in activitatea curenta, de opera inregistrata de artisti interpreti sau executanti.

Pentru a simplifica procedurile de colectare, asociatia noastra pune la dispozitia utilizatorilor documentele necesare autorizarii, acordarii licentelor neexclusive, realizarii play-listelor sau a diferitelor rapoarte, care se pot descarca de pe site-ul nostru.